ضرر مالی هنگفت در انتظار یوونتوس

باشگاه یوونتوس در صورت عدم صعود به مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری که خیلی هم با آن فاصله ندارد و ناکامی در کسب سهمیه فصل آینده این رقابت‌ها، یک چهارم از دارایی‌هایش را که رقمی نزدیک به 100 میلیون یورو می‌شود، از دست خواهد داد.

بیانکونری یکی از بدترین شروع‌های تاریخش در سری A را در فصل جاری به ثبت رسانده و از 9 بازی این فصلش تنها سه تا را برده و در مابقی بازی‌ها چهار تساوی و 2 شکست داشته است. اوضاع و احوال این تیم در لیگ قهرمانان اروپا هم بهتر نبوده است و در سه هفته سپری شده از مرحله گروهی این رقابت‌ها در فصل جاری، دو تای اول را به پاری‌سن‌ژرمن و بنفیکا باخته و تنها آخری را مقابل مکابی برده است.

یووه برای صعود نه تنها باید بازی برگشت خود مقابل مکابی بلکه باید حداقل یکی از دو بازی بعدی‌اش برابر پاری‌سن‌ژرمن و بنفیکا را ببرد و گرنه کارنامه‌اش در رقابت‌های اروپایی حتی سیاه‌تر از سه فصل گذشته می‌شود که در تمام آنها در اولین مرحله حذفی از گردونه مسابقات کنار رفت. وقفه یک ماهه برای برگزاری جام جهانی شاید فرصتی به آلگری بدهد تا فکری برای خارج کردن تیمش از بحران پیدا کند. فعلاً مرد ایتالیایی نگران از دست دادن جایگاهش نیست، چرا که رئیس باشگاه آندره‌آ آنیلی به او اعتماد دارد، اما جا ماندن بانوی پیر از فهرست تیم‌های صعودکننده به مرحله حذفی لیگ قهرمانان ضربه‌ای به ساختار مالی باشگاه خواهد زد که این اعتماد را متزلزل خواهد کرد.

یوونتوس اگر نتواند از مرحله گروهی صعود کند، 15 میلیون یورو از دست می‌دهد و اگر سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده را هم نگیرد، بین 78 تا 90 میلیون یوروی دیگر از دست خواهد داد. علاوه بر این، ناکامی یووه در صعود به مرحله حذفی سبب کاهش درآمدهایش از محل قراردادهای اسپانسری با آدیداس و جیپ خواهد شد.