نخست وزیر سابق ایتالیا: ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کنید

رم، معصومی نژاد – رهبر حزب “جنبش پنج ستاره” ایتالیا و نخست وزیر سابق این کشور مخالفت خود را با ارسال تسلیحات جدید به اوکراین اعلام کرد و راه حلی صلح آمیز برای بحران در این کشور خواستار شد. جوزپه کونته، نخست وزیر سابق ایتالیا در گفتگوی اختصاصی با حمید معصومی نژاد با ضروری خواندن آغاز مذاکرات صلح برای پایان جنگ در اوکراین بر لزوم توقف ارسال تسلیحات نظامی ایتالیا و غرب به کی یف پافشاری کرد و گفت: من بر این باورم که ایتالیا، در قالب اتحادیه اروپایی و ناتو، باید تمام تلاشهای خود را به منظور یافتن راه حلی سیاسی برای جنگ اوکراین معطوف کند.

اعتراض جوزپه کونته نخست وزیر سابق ایتالیا به تداوم ارسال سلاح به اوکراین

کونته افزود: هدف ما نباید شکست دادن روسیه باشد چرا که این هدف بسیار خطرناک است و به تنش شدید نظامی و یک جنگ جهانی منجر خواهد شد. باید از تشدید تنش نظامی اجتناب شود.

نخست وزیر سابق ایتالیا هفته پیش نیز با حضور در راهپیمایی صلح در شهر رم، توقف جنگ و آغاز مذاکرات صلح  را در اوکراین خواستار شد. کونته گفت: غرب باید از همان ابتدا و همزمان با ارسال نخستین محموله نظامی به اوکراین، مذاکرات صلح را آغاز می کرد. نخست وزیر سابق ایتالیا یادآور شد: هر چند در حال حاضر انجام مذاکرات صلح بسیار دشوار است اما تنها راه برای حل و فصل بحران اوکراین می باشد.